Wielu z nas ze względu na styl życia, pracę i liczne obowiązki nie znajduje czasu na odpowiedni dobór kosmetyków i regularną pielęgnację włosów. Co niestety przekłada się na ich stan. Nie przywiązując dużej uwagi do tego co robimy naszym włosom, nawet nie jesteśmy świadomi, jak bardzo je niszczymy. Dowiedz się, jakie są przyczyny złej kondycji włosów, a także jak je odbudować.

Przyczyny zniszczonych włosów

Przyczyny uszkodzeń włosów możemy podzielić na cztery grupy:

  • Mechaniczne: tarcie włosów ręcznikiem, spanie z mokrą głową, szarpanie podczas czesania etc.
  • Fizyczne: mocne słońce, silny wiatr, mróz, wysoka temperatura powietrza w suszarce, używanie lokówki lub prostownicy – wszystko, co jest związane z niską bądź wysoką temperaturą.
  • Chemiczne: farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja – ingerowanie w strukturę i łuskę włosa. 
  • Inne: odwodniony organizm, zła dieta, choroby – styl naszego życia jest kluczowy dla włosów, gdyż czerpią one z naszego organizmu wartości odżywcze oraz wodę. 

Jak zregenerować zniszczone włosy?

Skuteczną regenerację powinniśmy zacząć od podcięcia końcówek, a najlepiej takiej długości włosów, aby pozbyć się tego co zniszczone, rozdwojone i łamliwe – na to już nie ma rady. 

 

Konieczne jest wyeliminowanie ze swojego życia tego co im szkodzi, czyli jeżeli np. używasz prostownicy lub chodzisz spać z mokrymi włosami, po prostu tego nie rób. Świadoma pielęgnacja wymaga radykalnych kroków. Rezygnując ze złych nawyków, bardzo szybko zobaczysz zdumiewające efekty! 

 

Zadbaj o odpowiednią dietę bogatą w witaminy oraz minerały, a także pamiętaj o spożywaniu dużej ilości wody – minimum 1,5 l dziennie. To Twój organizm jest źródłem składników odżywczych dla włosów.  

 

Przyszedł czas na odpowiednie kosmetyki. Dobierz szampon przeznaczony do Twojego typu włosów, ich szeroki wybór dostępny jest na stronie sklepu cece cosmetics i pod linkiem: https://cece.pl/. Nie zapominaj jednak, że to nie wszystko! Niezwykle ważne jest wprowadzenie do swojej rutyny odżywek, które od zewnątrz zadbają o Twoje włosy i sprawią, że będą one pełne blasku, mocne i nawilżone. Nie wiesz gdzie szukać naturalnych kosmetyków? Przychodzimy z pomocą! Sprawdź i wybierz coś dla siebie – https://cece.pl/kategorie/odzywki-do-wlosow/

 

Comments are closed.