Na rynku stylizacji paznokci często pojawiają się różnego rodzaju nowości. Jest ich tak wiele, że czasem ze zmianami ciężko jest nadążyć. Jak zatem wybrać spośród tak wielu możliwości te najlepszą metodę stylizacji paznokci?

Jaka metoda stylizacji paznokci będzie najlepsza?

Nowe technologie, różnorodność metod i produktów przeznaczonych do stylizacji paznokci niejedną kobietę mogą przyprawić o zawrót głowy. Choć bez wątpienia trendy są ciekawe i mogą stanowić bardzo dobrą inspirację, to jednak zanim zostanie podjęta decyzja o zastosowaniu wybranej metody stylizacji paznokci, warto przede wszystkim zapoznać się choćby z podstawową wiedzą na temat każdej z nich. To najpopularniejszych należy między innymi metoda akrylowa zdobienia paznokci, dużym zainteresowaniem cieszy się również metoda żelowa.

Decyzja o wyborze sposobu stylizacji paznokci powinna być podejmowana w pełni świadomie. Dlatego w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze dobro paznokci. Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta i profesjonalnej stylistki, która określi och stan i dobierze metodę zdobienia taką, która nie tylko będzie bardzo dobrze wyglądała, ale przede wszystkim pozwoli wzmocnić naturalną płytkę paznokcia.

Czym się różni metoda żelowa od akrylowej?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci a żelowa to dwa zupełnie odmienne sposoby na uzyskanie pięknych i zdrowo wyglądających paznokci. Pierwsza i najważniejsza różnica polega na zastosowanym sposobie utwardzenia. Akryl to materiał, który zastyga samoistnie po upływie kilku minut, a żel wymaga utwardzenia w specjalnej lampie UV lub LED. W przypadku trudnych paznokci (czyli łamliwych, kruchych) najlepszy jest akryl, który je utwardzi i sprawi, że będą odporne na zniszczenie nawet w bardzo trudnych warunkach.

Akrylowa metoda zdobienia paznokci cieszy się bardzo dużym zainteresowanie nie tylko dlatego, że pozwala na wzmocnienie ich struktury. Dodatkowo utrzymuje się na paznokciach naprawdę bardzo długo, bo nawet 8 tygodni (pamiętając o tym, że ze względu na ich wzrost należy uzupełniać ubytki co około 2-3 tygodnie). Trwałość paznokci żelowych wynosi od 2 do 4 tygodni, czyli zdecydowanie krócej niż tych, które wykonane zostały przy zastosowaniu metody akrylowej.

W obu przypadkach ważna jest umiejętność wykonywania paznokci. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, warto ich wykonanie zlecić specjalistom. Dzięki temu paznokcie będą zadbane i piękne przez naprawdę długi czas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.