Chociaż cellulit występuje powszechnie u większości kobiet, niewiele z nich chce go oglądać na swoim ciele. Osoby, które chcą pozbyć się pomarańczowej skórki, sięgają często po różne metody, np. ćwiczenia, masaże, balsamy ujędrniające. Niestety domowe sposoby na cellulit bywają mało skuteczne. Realną pomoc mogą zapewnić specjalistyczne zabiegi. Przedstawiamy kilka sposobów na cellulit, które rzeczywiście działają.

Czy można pozbyć się cellulitu?

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej w celu redukcji cellulitu, należy uzbroić się w cierpliwość – wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Klif w Warszawie. Niektóre osoby, nie widząc natychmiastowej poprawy, rezygnują w trakcie terapii, czego efektem może być… brak efektów. Aby osiągnąć widoczne i trwałe rezultaty redukcji cellulitu należy poddać się pełnej serii zabiegów zgodnie z zaleceniami specjalisty. Nieinwazyjne terapie antycellulitowe opierają się na pobudzaniu naturalnych procesów w organizmie, które wymagają czasu.  

Zabiegi na cellulit, które działają

Terapia falą akustyczną

Jest to technologia, która umożliwia jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej, obrzęków i cellulitu. Fala akustyczna wykorzystuje rozbieżne fale w zakresie 25-30 mm, poruszające się z prędkością od 5 do 20 m/s. Dodatkowo podczas zabiegu wytwarzane są wibracje, które stymulują procesy metaboliczne. Fala akustyczna ma za zadanie stymulować mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. Ściany komórek stają się bardziej przepuszczalne, co umożliwia uwalnianie kwasów tłuszczowych i glicerolu. Dzięki redukcji podskórnego tłuszczu możliwa jest też redukcja cellulitu.

Zabieg ultradźwiękowy

Technologia HIFU znana jest przede wszystkim ze swojego liftingującego działania. Okazuje się jednak, że zastosowana na uda, brzuch czy pośladki jest w stanie również zredukować cellulit. Skoncentrowane ultradźwięki docierają aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. W ten sposób likwidują kilka przyczyn cellulitu jednocześnie. Dzięki usunięciu podskórnego tłuszczu i napięciu skóry, pomarańczowa skórka szybko przestaje być widoczna. Zabieg HIFU charakteryzuje się dużą mocą i głębokością działania, nie uszkadzając przy tym powierzchni naskórka.

Karboksyterapia

Jest to rodzaj mezoterapii igłowej na ciało, który polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla, w wyniku czego poprawia się mikrokrążenie w tkance oraz zachodzą procesy regeneracyjne. Efektem działania karboksyterapii jest wyraźna poprawa kondycji skóry oraz redukcja cellulitu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest wykonanie serii 6-12 zabiegów. Zapoczątkowana podczas karboksyterapii produkcja kolagenu trwa przez około 2-6 miesięcy i po tym czasie można ocenić efekty terapii.

Laseroterapia w połączeniu z endomasażem

Jest to bardzo efektywna kombinacja do walki z cellulitem i oporną tkanką tłuszczową. Fala lasera diodowego dociera w głąb tkanki, gdzie jest silnie absorbowana przez lipidy. Powoduje to podwyższenie temperatury komórek tłuszczowych oraz ich rozpad. Dodatkowo stymulowane są fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu, czego efektem jest zagęszczenie skóry. Zastosowanie dodatkowego masażu przy pomocy głowicy wyposażonej w elektronicznie sterowane rolki wspomaga drenaż limfatyczny. To wszystko umożliwia skuteczną redukcję pomarańczowej skórki.

Więcej na temat skutecznych zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się z bloga www.findbeauty.expert.com

Comments are closed.