Endermologia to mało inwazyjny i niezwykle skuteczny zabieg stosowany w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Chociaż działa efektywnie to na jej rezultaty trzeba trochę poczekać. Aby przyspieszyć proces modelowania sylwetki, można wzbogacić endermologię o inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Poznaj skuteczne terapie łączone na ciało.

Co to jest endermologia i na czym polega?

Endermologia to zabieg modelowania sylwetki, który opiera się na masażu podciśnieniowym. Wykonywany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia. Podczas zabiegu na ciało zakładany jest specjalny kombinezon, który ułatwia prowadzenie głowicy po leczonym obszarze. Kosmetolog precyzyjnie przesuwa głowicą masującą. Pod wpływem podciśnienia skóra przybiera kształt fali, dzięki czemu możliwe jest dokładne jej wymasowanie – na zewnątrz i od wewnątrz za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie pełnej mobilizacji tkanek i pobudzenie takich procesów, jak synteza nowego kolagenu w skórze czy lipoliza (rozpuszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej).

Endermologia jako element terapii łączonej

Endermologia doskonale sprawdza się jako element tzw. terapii łączonych, których celem jest redukcja cellulitu i opornej tkanki tłuszczowej. Dzięki połączeniu zabiegów o różnym działaniu możliwe jest spotęgowanie, uzupełnienie oraz przedłużenie efektów modelowania sylwetki – wyjaśniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki. Podczas gdy jedne metody sprawdzają się lepiej w usuwaniu cellulitu, inne skupiają się na redukcji tkanki tłuszczowej. Warto z tego skorzystać, łącząc ze sobą kilka zabiegów o uzupełniającym się działaniu. Dzięki terapii łączonej można w mało inwazyjny sposób osiągnąć wielowymiarowy efekt modelowania sylwetki w stosunkowo krótkim czasie.

Nieinwazyjne zabiegi, z którymi warto połączyć endermologię

  • Kriolipoliza Cooltech – wyjątkowy zabieg wyszczuplający, który opiera się na zamrażaniu tkanki tłuszczowej do temperatury rzędu -8°C. Urządzenie oddziałuje wyłącznie na komórki tłuszczowe, a nie na skórę. Uszkodzony przez niską temperaturę tłuszcz usuwany jest z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych.
  • Zabieg Storz Medical – procedura, wykorzystująca innowacyjną technologię fali uderzeniowej, szczególnie skuteczną w usuwaniu zaawansowanego cellulitu. Zabieg usprawnia też przepływ limfy, zwiększa, cyrkulację krwi, dotlenia i wzmacnia skórę.
  • Elektrostymulacja Schwarzy – zabieg modelujący ciało, który opiera się na stymulacji nerwowo-mięśniowej. Stymulator elektromagnetyczny generuje impulsy niezależne od funkcji mózgu, z bardzo szybką częstotliwością. Zabieg wyszczupla i podkreśla mięśnie pośladków, brzucha, bioder, nóg i ramion.
  • Lipoliza laserowa SculpSure – krótki, zaledwie 25-minutowy zabieg, który pozwala na redukcję nawet 25% tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. Jest całkowicie nieinwazyjny – nie powoduje przerwania ciągłości naskórka.
  • Zabieg Accent Prime – sposób na kompleksowe wymodelowanie sylwetki dzięki zastosowaniu dwóch nieinwazyjnych technologii: fal radiowych oraz ultradźwięków. Zabieg wpływa zarówno na redukcję tkanki tłuszczowej, jak i na poprawę jędrności skóry.
  • Vella Shape III – innowacyjne połączenie kilku różnych technologii dobrze znanych w medycynie estetycznej: podczerwieni, fal radiowych oraz masażu próżniowego. Podczas zabiegu skóra rozgrzewana jest do 43-45°C. Vella Shape III przyspiesza usuwanie tkanki tłuszczowej i pobudza syntezę kolagenu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznego modelowania sylwetki, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

diopieknanr5.pl https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-potrzebny-jest-paszport/