Wprowadzając się do mieszkania, wszyscy wiedzą, że stolarka okienna już tam będzie się znajdować. Za jakiś czas na pewno okaże się, że będzie trzeba ją wymienić. W szczególności, jeżeli będzie to mieszkanie z rynku wtórnego. Na jakie okna warto zdecydować się w obecnych czasach?

Projekt autorski budynku

Osoby, które chcą zdecydować się na nowe okna muszą wiedzieć, że w tej kwestii nie mają pełnej dowolności. A to tylko dlatego, że blok mieszkalny jest integralną całością. Powstał on dzięki temu, że architekt go zaprojektował. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ projekt znajduje się pod ochroną autorską. Łącznie z tym, jakie budynek ma kolory, jak również pojedyncze elementy, w tym chociażby całościową stolarkę okienną. Mieszkańcy mogą tylko wymieniać okna na te, które są założone w ogólnej zabudowie. Nie mogą pozwolić sobie w tej kwestii na samowolkę. Jeżeli ktoś zmieni wygląd, chociażby okien, może zostać zobowiązany do przywrócenia pierwotnych elementów. Wiązać się to na pewno będzie z dodatkowymi kosztami.

Które okna do bloku? 

Aczkolwiek, na ogół bywa tak, że zdecydowana większość okien może zostać użyta w przypadku osiedla mieszkaniowego. W szczególności, jeżeli ktoś postawi na stolarkę okienną z białymi profilami. Jedna z najbardziej uniwersalnych w obecnych czasach. Decydując się na zakup okien, trzeba wziąć pod uwagę listę najróżniejszych parametrów. Najlepiej uzgodnić to ze specjalistą, który nie tylko zna się na branży budowlanej, ale na współczesnej stolarce okiennej. 

Comments are closed.

guardpr.pl fgk.com zobacz więcej