Zaaranżowanie strefy tarasowej blisko domu nie jest dzisiaj wyzwaniem – w zależności od potrzeb taras może stać się miejscem do wypoczynku lub też letnią jadalnią. Konieczne są odpowiednie meble! Stół na taras rozkładany pozwoli na zaaranżowanie idealnego miejsca do biesiadowania w gronie bliskich i znajomych. Jaki stół wybrać?

Funkcjonalny stół na taras rozkładany

Taras może służyć nam na wiele sposobów – chcąc zaaranżować na nim miejsce do jedzenia, konieczne jest wybranie odpowiedniego stołu oraz wygodnych krzeseł czy foteli. Stół na taras rozkładany okaże się być najlepszą opcją – dzięki możliwości wydłużenia jego blatu możliwe będzie dopasowanie mebla do aktualnych potrzeb. Stół nierozłożony posłuży podczas śniadań z domownikami, kiedy zaś zaprosimy na taras znajomych na grilla wystarczy stół rozłożyć i dołożyć fotele ogrodowe. Nowoczesny stół na taras rozkładany to najczęściej mebel oparty na lekkim, aluminiowym stelażu. Zastosowanie takiego tworzywa sprawia, że finalna waga stołu nie jest wysoka. Aluminium jest malowane proszkowo – oznacza to, że jest ono zabezpieczone przed działaniem wilgoci i korozją. Blaty nowoczesnych stołów ogrodowych często tworzone są z naturalnego drewna tekowego. Prezentuje się ono perfekcyjnie w otoczeniu zieleni.

Stół na taras rozkładany w cieniu parasola

Warto zadbać o to, aby stół na taras rozkładany ustawić w cieniu nowoczesnego parasola. Parasole ogrodowe są dzisiaj projektowane z dbałością o najmniejsze detale – główna oś wykonana jest z malowanego proszkowo aluminium, czasza to tkanina techniczna pokryta warstwą poliuretanu. Parasole posiadają kilka punktów regulacji, co pozwala na precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Parasol w czasie jesieni i zimy warto okryć dedykowanym pokrowcem.

Comments are closed.