Nowoczesna technologia czujników laserowych ma bardzo wiele zalet, dlatego też czujniki wykorzystywane są w wielu urządzeniach mechanicznych. Warto wspomnieć o tym, że w dużej mierze to właśnie tylko dzięki czujnikom laserowym możliwe jest wykonanie precyzyjnego pomiaru bezkontaktowego.

Szerokie i różnorodne zastosowanie?

Nowoczesne czujniki laserowe wykorzystywane są na szeroką skalę w wielu branżach, dlatego tez można je spotkać naprawdę w wielu aplikacjach. Dzięki czujnikom możliwe jest na przykład precyzyjne kontrolowanie wysokości głowicy montażowej, czy też błyskawiczne wykrywanie siedzeń w pojazdach. Mikro czujniki wykorzystywane są także do wykrywania mniejszych lub większych wypaczeń na płytkach drukowanych. Czujnik laserowy odgrywa również ważną rolę w nowoczesnych drukarkach 3D.

Czujniki laserowe bardzo często wykorzystywane są do lokalizowania robotów, czy też do kontrolowania jakości na liniach produkcyjnych. Wiązka laserowa idealnie sprawdzi się również przy sprawdzaniu pozycji głowicy spawalniczej, czy też przy kontrolowaniu grubości wybranych materiałów.

Dlaczego warto?

Czujnik laserowy ma bardzo wiele zalet, dlatego też tak często producenci korzystają z jego olbrzymiego potencjału. Do największych atutów należy zaliczyć stosunkowo niewielki obszar pomiarowy oraz możliwość gromadzenia dużej ilości danych z olbrzymią prędkością. Laserowy czujnik wyróżnia się także elastyczną pracą i niezawodną konstrukcją półprzewodnikową.

Nowoczesne czujniki laserowe na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się także zwiększoną odpornością na niekorzystne warunki środowiskowe. Bardzo dobrze radzą sobie one nie tylko przy zmianie wilgotności, ale również przy zmianie ciśnienia. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż na przykład sensory pojemnościowe, czy też czujniki ultradźwiękowe.

Jakie zalety?

Czujnik laserowy do wykonania pomiarów nie potrzebuje informacji na temat gęstości danego obiektu. Podczas wykonywania pomiarów laserowych nie ma potrzeby znajomość fizykochemicznych parametrów mierzonych materiałów.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że nowoczesne czujniki laserowe zapewniają bardzo dużą dokładność przy krótkim czasie pomiaru. Dla wielu użytkowników olbrzymim udogodnieniem może okazać się to, że czujniki można zamontować w znacznie większej odległości od mierzonego obiektu. Jedyną wadą jest tak naprawdę konieczność zachowania dobrej widoczności pomiędzy głównym źródłem światła, a samym detektorem. Promienia światła nie można przerwać żadnym przedmiotem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie czujniki laserowe.

Comments are closed.

django.com hotels.pl denogrody.pl