Zaprojektowanie wygodnej strefy relaksu blisko domu jest dzisiaj prostsze, niż nam się wydaje. Do dyspozycji mamy przede wszystkim szeroki zakres mebli ogrodowych, ale również funkcjonalnych dodatków, takich jak parasole ogrodowe czy pergole. Krzesła ogrodowe technorattan są jednym z elementów niezbędnych do stworzenia wygodnego miejsca wypoczynkowego. Na co zwracać uwagę kupując ten rodzaj mebli?

Trwałe meble ogrodowe – krzesła ogrodowe technorattan

Szukając idealnych mebli ogrodowych zazwyczaj skupiamy się na ich wyglądzie, mniej czasu i uwagi poświęcając ich parametrom technicznym. Decydując się na konkretne meble ogrodowe pamiętajmy o tym, że przede wszystkim muszą być one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale również na promieniowanie słoneczne, niskie czy wysokie temperatury. Wśród licznych kolekcji mebli to właśnie krzesła ogrodowe technorattan oraz meble technorattanowe spełniają te wymagania. Kolekcje technorattanowe proponowane dzisiaj przez topowych producentów zaskoczą nas elegancją, dopasowaniem do współczesnych potrzeb oraz wykorzystaniem najświeższych trendów. 

Jak skonstruowane są krzesła ogrodowe technorattan?

Do stworzenia krzeseł technorattanowych wykorzystuje się trwałe materiały: stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi stelaża, a tym samym: samego mebla. Wierzch mebla wykonuje się z plecionki technorattanowej – jest to materiał syntetyczny, wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, wilgoć. Tworzywo technorattanowe jest nieporowate – oznacza to, że nie chłonie ono brudu, wilgoci, jego czyszczenie nie sprawia problemów. Dla zwiększenia wygody wypoczynku możemy wykorzystać również siedziska czy poduszki i pledy. 

Comments are closed.