Podstawowym obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest coroczne odnawianie polisy OC. Zapominalscy kierowcy muszą poważnie zapłacić za swoją niefrasobliwość. Brak ważnej polisy OC jest równoznaczne z nałożeniem na właściciela pojazdu poważnych sankcji. Jakich? Sprawdź!

Kary za brak OC

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Do jego zakupu prawnie zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu mechanicznego – samochodu osobowego, motocykla, ciężarówki, ciągnika czy autobusu. Już nawet jednodniowa przerwa w płatności oznacza dotkliwe kary.

Zapominalski właściciel samochodu osobowego będzie musiał zapłacić 1120 zł, jeśli luka między umowami  z ubezpieczycielem nie przekroczy 3 dni. W przypadku 4-14 dni kara wzrośnie do 2800 zł. Jeśli kierowca przekroczy termin o 15 lub więcej dni, będzie musiał zapłacić aż 5600 zł. Na jeszcze większe wydatki muszą się przygotować właściciele pojazdów ciężarowych. W tym przypadku kara może wynosić nawet 8400 zł. Z każdym kolejnym rokiem wysokość kar wzrasta.

Pamiętaj o tym, że ubezpieczony musi być każdy zarejestrowany pojazd, również nieużywany samochód stojący od lat w garażu. 

Tania polisa? To możliwe!

Kupno polisy OC to dla większości z nas niemały wydatek. Często to właśnie wysokość składki jest przyczyną braku ciągłości w umowach z ubezpieczycielami. Wbrew pozorom, kupno ubezpieczenia nie musi być tak ogromnym wydatkiem. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze, intuicyjny kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz cenę składki za ubezpieczenie w cenionej, zaufanej grupie Compensa. Przekonasz się, że ubezpieczenie samochodu nie musi być drogie!

Comments are closed.