Znalezienie idealnego prezentu dla członka rodziny, drugiej połówki czy bliskiego przyjaciela może nie być łatwe. Doskonały prezent to taki, który sprawi obdarowanemu radość, wyrazi uczucia, a dodatkowo będzie praktyczny. W sklepach dostępne są najróżniejsze upominki, jednak żaden z nich nie ma takiej wartości, jak przedmioty wykonane własnoręcznie. Samodzielnie zrobiony podarunek to najlepszy sposób, by bez słów powiedzieć komuś, jak bardzo ci na nim zależy! Osoba obdarowana na pewno doceni wysiłek i czas, który włożyłeś w wykonanie prezentu. Istnieją rozmaite techniki dekoracyjne, a jedną z najbardziej popularnych jest decoupage. Na czym polega ta metoda zdobienia i jak można wykorzystać ją, by stworzyć unikatowy prezent dla bliskiej osoby?

Decoupage – stwórz coś pięknego!

Przedmioty zdobione techniką decoupage doskonale sprawdzają się na prezent. Mogą stanowić podarunek same w sobie bądź też zostać wykorzystane jako pudełko prezentowe. Co więcej, proste zdobienie bez trudu wykonają nawet te osoby, które są na bakier z rękodziełem. Jak zatem wykonać swoją pierwszą ozdobę decoupage? Najpierw należy zaopatrzyć się w serwetki, papier ryżowy bądź specjalny papier do decoupage. Wybór wzorów jest naprawdę ogromny – od motywów kwiatowych, przez wzory geometryczne i zwierzęce, aż po różne zdobienia tematyczne. Motyw warto dobrać według upodobań i zainteresowań obdarowywanego, a także okazji, podczas której zostanie wręczony prezent. Do wykonania podarunku będziesz potrzebować również kleju do drewna, farb akrylowych oraz precyzyjnych nożyczek. Oczywiście, musisz też wybrać przedmiot, na którym zrobisz zdobienie. Decoupage świetnie sprawdza się na drewnie i to właśnie drewniane przedmioty są najchętniej wybierane przez osoby początkujące i zaawansowane. Wiele wyrobów z drewna, które doskonale nadają się do techniki decoupage, możesz znaleźć tutaj: http://decoupage-drewno.pl/41-skrzynki-i-pudelka-drewniane.html

Niepowtarzalny prezent, który wyrazi uczucia

Kiedy już zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne narzędzia, możesz przejść do tworzenia prezentu. Cała metoda decoupage polega na przyklejaniu serwetek bądź papieru do odpowiednio przygotowanych powierzchni. Efekt ma przypominać wzory malowane pędzlem. W dobrze zaopatrzonych sklepach plastycznych bądź z wyrobami drewnianymi znajdziesz mnóstwo przedmiotów, które mogą posłużyć ci jako baza do zdobienia. Jeśli chcesz stworzyć prezent dla kobiety, możesz postawić na drewnianą biżuterię, zwłaszcza korale czy bransolety. Taka drewniana galanteria ozdobiona pięknymi motywami przypadnie do gustu zwłaszcza miłośniczce stylu boho i folk. W poszukiwaniu biżuterii do własnoręcznego zdobienia warto zajrzeć tutaj: https://decoupage-drewno.pl/43-galanteria-drewniana.html. Dobrym pomysłem na prezent są także różnego rodzaju drewniane skrzynki i szkatułki do przechowywania drobiazgów oraz bibelotów. Efektownie ozdobiona skrzyneczka będzie świetnie się prezentowała na komodzie w salonie czy sypialni. To stylowy, a zarazem praktyczny upominek,który sprawdzi się na wiele okazji!

Comments are closed.