Gotowanie może stać się świetną pasją i hobby na całe życie – stale wydawane nowe książki kucharskie oraz szeroki dostęp do licznych produktów, również tych egzotycznych sprawiają, że bez trudu możemy realizować nawet najbardziej szalone, kulinarne pomysły. Aby gotować z przyjemnością wykorzystajmy nowoczesne garnki i patelnie – jakie komplety wybrać?

Nowoczesne garnki – to znaczy jakie?

Szukając nowych garnków kuchennych przede wszystkim określmy, jaki komplet będzie dla nas odpowiedni: czy ten składający się z kilku części, czy może bardziej komplet posiadający części kilkanaście. Drugą istotną sprawą są materiały: współcześnie zdecydowana większość topowych producentów tworzy swoje garnki ze stali nierdzewnej. Garnki Gerlach tworzone są ze stali 18/10 – jest ona wysoce odporna na odkształcenia, działanie wysokich temperatur oraz na korozję. Takie garnki bez obaw możemy myć w domowych zmywarkach. Garnki sprzedawane są w zestawach z pokrywkami – pamiętajmy, że pokrywki liczone są jako osobne elementy kompletów!

Warto zwrócić uwagę na innowacje zastosowane w oferowanych garnkach – jedną z ciekawszych są dyski umieszczane w ich dnach. Zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowywanie potraw. Obecność dysków przyczyni się również do zmniejszenia rachunków za energię!

Garnki uzupełnione o funkcjonalne dodatki

Nowoczesne garnki posiadają liczne, funkcjonalne dodatki, które z pewnością poprawią jakość codziennego gotowania. Podstawą są tu pokrywki wykonane ze szkła hartowanego – pokrywki takie idealnie pasują do rantów garnków, a niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odparowanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. Warto też zwrócić uwagę na lejki i cedzaki.

Comments are closed.