Obrączki ślubne są biżuterią, którą nosimy na co dzień. W założeniu zakupione przed ślubem obrączki powinny służyć nam przez całe życie. Utrzymanie biżuterii w  nienagannym stanie nie jest łatwe. Codzienne użytkowanie i kontakt z czynnikami zewnętrznymi nie sprzyjają dobrej kondycji biżuterii. Jakie obrączki są najtrwalsze? Jak dbać o złote obrączki, aby jak najdłużej pięknie się prezentowały? Sprawdź!

Złote obrączki próby 585 – optymalny wybór

O jakości wyrobów ze złota w ogromnej mierze decyduje skład stopu. Największą popularnością wśród klientów salonów jubilerskich cieszą się złote obrączki próby 585. Taki stop składa się w 58,5% czystego złota, a w 41,5% domieszek innych pierwiastków: cynku, miedzi, palladu, niklu, a czasem srebra lub platyny. Dodatek innych metali sprawia, że stosunkowo miękkie złoto staje się bardziej twarde, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Złote obrączki dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Do różowego złota dodaje się srebro i miedź, do białego nikiel i pallad, a czarne pokrywane jest warstwą czarnego rodu i rutenu.

Co możesz zrobić, aby chronić obrączki przed zniszczeniem?

Złote obrączki nie będą niszczały, jeśli dostosujesz się do kilku reguł. Przede wszystkim, ściągaj biżuterię przed sprzątaniem i wykonywaniem jakichkolwiek prac, które mogłyby uszkodzić metal. Ponadto, niekorzystny wpływ na kondycję pierścionków mają kosmetyki. Kremy, maści i podkłady gromadzą się w rowkach czy grawerowanym napisie, zalepiając małe przestrzenie. Usunięcie zabrudzeń nie jest łatwe i często wymaga ingerencji specjalisty. Ponadto, staraj się ograniczyć styczność obrączek z twardymi przedmiotami, na przykład narzędziami czy sztućcami.  Raz na jakiś czas zaleca się delikatnie wyczyścić obrączki  przy pomocy ciepłej wody z dodatkiem cytryny lub delikatnego płynu do naczyń. Raz na kilka lat warto oddać biżuterię w ręce fachowców, którzy wypolerują złote powierzchnie i usuną zabrudzenia.

 

Comments are closed.