Na co należy zwracać uwagę przy wyborze bielizny? Odpowiednie materiały i właściwie dopasowany rozmiar i krój to gwarancja poczucia komfortu. Dowiedz się, co jest najważniejsze przy doborze bielizny i dlaczego warto kupować w jednym, wypróbowanym sklepie z bielizną.

Materiał przyjazny dla skóry

Bieliznę nosimy najbliżej skóry, przez większość dnia, każdego dnia. Obcisłe majtki i sztywne biustonosze mogą łatwo wywoływać podrażnienia skóry, szczególnie w tych, tak delikatnych miejscach. Dlatego przede wszystkim powinniśmy unikać bielizny nawet z niewielką domieszką poliestru.

Poliester, w przeciwieństwie do bawełny, wiskozy i innych włókien naturalnych i syntetycznych, nie przepuszcza powietrza ani nie odprowadza potu. Taka bielizna może spowodować podrażnienia i otarcia nie tylko u osób o wrażliwej skórze. Pierwszą rzeczą, jaką sprawdzamy w sklepie z bielizną, powinien być skład materiałowy produktów.

Dobór biustonosza

Dobrze zaopatrzony sklep z bielizna będzie mieć w swojej ofercie bardzo wiele fasonów biustonoszy, przeznaczonych dla kobiet o zróżnicowanych wymiarach. Kiedy za pierwszym razem kupujemy biustonosz w konkretnym sklepie, warto poprosić o pomoc brafiterkę. Odpowiednie dobranie kroju i rozmiaru odciąży kręgosłup, zapewni nam wygodę oraz podkreśli sylwetkę.

Ważne jest, by pamiętać, że w różnych sklepach z bielizną mają różną rozmiarówkę, więc nawet jeśli mamy idealnie dopasowany biustonosz jednej firmy w rozmiarze 75B, stanik innego producenta w tym samym rozmiarze może nam zupełnie nie pasować. Również różne modele mogą różnić się wymiarami. Dlatego internetowy sklep z bielizną powinien mieć opcję prostych zwrotów przymierzonych biustonoszy.

Dobór majtek i bielizny nocnej

Choć kwestia rozmiarów majtek wydaje się znacznie prostsza, tu również musimy uważać. Nie kupujmy od razu wielu par w jednym rozmiarze w sklepie, w którym dotąd nie kupowałyśmy i nie znamy jego rozmiarówki. Większość majtek jest obcisła, choćby po to, by nie wyróżniały się pod ubraniem, ale pamiętajmy, że jednocześnie nie powinny nas one uciskać. Nie kupujmy za małych majtek, tylko dlatego, żeby poczuć się szczuplej – jak już je założymy, nie będziemy czuć się szczuplej, a wręcz przeciwnie.

Zwykle sklep z bielizną ma również dział z bielizną nocną. Tutaj również mamy w czym wybierać – nocne koszule o różnych fasonach, piżamy, jednoczęściowe kostiumy… Ważne, żeby pamiętać o przewiewnym, oddychającym materiale, a następnie kierować się własnymi przyzwyczajeniami i gustem. Niektórym wygodniej śpi się w spodniach, innym w koszulkach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep z odzieżą i bielizną.

Comments are closed.