Z wszystkich dostępnych na rynku metod usuwania zbędnego owłosienia tylko jedna z nich jest permanentna i daje efekt do końca życia. To tytułowa depilacja laserowa, która zrewolucjonizowała życie wielu kobiet. Dzięki niej mogą one zapomnieć o regularnym kupowaniu sprzętu mechanicznego do depilacji i spędzania ogromu czasu w łazience przygotowując swoje ciało do wyjścia. Dodatkowo depilacja laserowa to ogromny komfort i poprawa jakości skóry, która nie będzie już poddawana uszkodzeniom podczas klasycznej depilacji.

Depilacja laserowa – czy jest dla wszystkich?

Ogólnie mówiąc depilacja laserowa jest procesem nieinwazyjnym, który jest bardzo bezpieczny. Jednak trzeba uważać na jednostkowe przypadki, które powinien wykryć dobrze przeprowadzony wywiad. Należą do nich wszystkie choroby skóry takie jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca, ale również ciąża, karmienie piersią, cukrzyca i przyjmowanie leków fototoksycznych. Jeśli posiada się któreś z tych przypadłości depilację laserową należy odłożyć w czasie.

Zobacz: https://depilacja.pl/

Skóra poddawana jest ekspozycji lasera, który emituje wiązkę światła o określonej długości fali. Wiele z laserów ustawia ją w dzisiejszych czasach automatycznie dostosowując ją do danego rodzaju karnacji. Starsze lasery ustawia się ręczne i robi to osoba przeprowadzająca zabieg. Światło wyłapywane jest przez melaninę cebulek włosowych, która w procesie termogenezy się nagrzewa. Nagrzana melanina powoduje destrukcję cebulki włosowej. Nie posiada ona zdolności do wewnętrznej regeneracji stąd włosy już nigdy nie odrosną zapewniając, że depilacja laserem jest permanentna. 

Podsumowanie

Depilacja laserowa to większy, jednorazowy wydatek. Lecz nie wolno oszczędzać na takich zabiegach i powinno przeprowadzać się je u renomowanych salonów, które posiadają doświadczony personel i najnowszej jakości sprzęt. Przykładem takiej sieci jest sieć salonów depilacja.pl rozpowszechniona po całym kraju. 

Comments are closed.