Decydując się na kupno samochodu musimy pamiętać, że poza sprawami takimi jak przerejestrowanie czy zarejestrowanie prawo wymusza na nas również wykupienie polisy OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa, dzięki której możliwe jest opłacenie szkód powstałych z naszej winy na drodze. 

Jak działa polisa OC?

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważna kwestia – na polskim rynku dostępne są różnego rodzaju polisy, które chronią zarówno nas, jak i innych użytkowników drogi. Polisa OC wymagana jest prawnie i pozwala na pokrycie wszelkich szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Może dotyczyć to zarówno uszkodzenia mienia, jak i uszczerbku na zdrowiu innych użytkowników drogi. OC kupujemy w zakładach ubezpieczeniowych – wysokość polisy uzależniona jest od licznych czynników, w tym od naszego wieku, jak i wieku i marki samochodu, posiadanych przez nas zniżek. Polisa ważna jest przez okres roku – po tym czasie konieczne jest zakupienie nowej polisy, najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, w której ciągłość ubezpieczenia zostaje zachowane. Dokument ubezpieczenia powinien zawsze znajdować się w samochodzie podczas jazdy. Warto mieć go w portfelu!

Jakie inne polisy możemy wykupić?

Wśród dostępnych opcji na ubezpieczenie samochodu możemy korzystać również z assistance czy AC. Assistance to szeroko pojęta pomoc, której możemy oczekiwać na drodze, kiedy nasz samochód odmówi pracy. Assistance zapewnia holowanie samochodu do najbliższego warsztatu, zapewnia nam samochód zastępczy. W przypadku AC czyli autocasco sami ustalamy wysokość konkretnego odszkodowania na dane sytuacje. Autocasco pozwala na  naprawienie samochodu, jak również odzyskanie pieniędzy za jego kradzież czy całkowite zniszczenie. Ubezpieczenia te również dostaniemy w profesjonalnych zakładach ubezpieczeń. 

Comments are closed.