Jazda konna dedykowana jest dla wszystkich. Właściwie to należałoby powiedzieć, że w tym sporcie nie ma żadnych ograniczeń. Osoby, które na poważnie będą chciały zainteresować się tą dyscypliną sportową, z czasem będą musiały pomyśleć o tym aby kupić buty jeździeckie.

Długie buty jeździeckie

Oficerki jeździeckie formowane są najczęściej z kilku kawałków skóry. Nowoczesne oficerki są bardziej opływowe, dzięki czemu lepiej przylegają do nogi. Chociaż są tacy tradycjonaliści, którzy wolą postawić na tradycyjne, ułańskie buty do jazdy konnej. Należałoby bowiem wspomnieć, że oficerki swój początek mają w historii, kiedy to ułani, dragoni czy szwoleżerowie zaczęli pojawiać się pośród społeczeństwa. Oficerki były ich standardowym wyposażeniem razem z pięknie prezentującymi się mundurami. Od tego czasu buty te mocno ewoluowały, zapewniając większy poziom wygody. Chociaż, jak widać, niektóre osoby są wierne tradycji, pozostając przy nieco starszych modelach butów do jazdy konnej.

Sztyblety jeździeckie

Krótkie buty jeździeckie, które wybierane są ze względu na ich równie niską cenę. Jeżeli porówna się je do oficerek, to różnica w cenie jest bardzo zaskakująca. Z drugiej strony nie można jednak zapomnieć o tym, że do nich potrzebne są czapsy, czyli ochraniacze na łydki. Taki komplet będzie zapewniał większy komfort podczas jazdy. Wiele osób wybiera je również z tego względu, że można je w szybki sposób założyć/zdjąć. Do tego nie wymagają one tak czasochłonnych zabiegów pielęgnujących, jak oficerki jeździeckie. 

Comments are closed.