Znaki drogowe i inne urządzenia BRD są niezwykle ważną częścią infrastruktury drogowej. Bez prawidłowego, jednoznacznego oznaczenia pionowego i poziomego bezpieczne poruszanie się po drogach byłoby niemożliwe. Co więcej, znaki umieszczane są na drogach według ściśle określonych wytycznych. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio ustabilizowane. W jaki sposób zabezpiecza się znaki pionowe i tablice informacyjne? Czym powinno charakteryzować się solidne obciążenie pod znaki drogowe? Sprawdź!

Obciążenie pod znaki drogowe – zastosowanie

Obciążenie pod znaki drogowe stosowane jest do ustabilizowania oznaczeń poziomych różnego typu: znaków, tablic informacyjnych, pachołków czy tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dzięki odpowiedniemu obciążeniu znaki nie przekręcają się, nie przesuwają i nie przewracają. Jeszcze do niedawna do unieruchamiania znaków używało się worków z piaskiem albo nawet felg. Dzisiaj prowizoryczne rozwiązania nie znajdują już zastosowania. Zamiast nich stosowane są specjalnie zaprojektowane podstawy wyposażone w uniwersalne otwory montażowe przystosowane do większości znaków i tablic. Nowoczesne modele produkowane są z PCV – tworzywa sztucznego o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Najlepsze modele dostępne na rynku mają modułową konstrukcję. Mogą być łączone w rozbudowane platformy o dużej stabilności. Bazy mogą być nakładane jedna na drugą, co usprawnia ich transport i ułatwia składowanie. Podstawy pod znaki dostępne są w różnych wariantach różniących się wymiarami i wagą.

Zabezpieczenie oznaczeń tymczasowych i stałych

Co ważne, obciążenie pod znaki drogowe używane jest zarówno do zabezpieczania znaków na stałe umieszczonych w danym miejscu, jak i oznaczeń tymczasowych. Solidne podstawy okazują się przydatne podczas:

  • wygradzania wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu;
  • zabezpieczania miejsca wypadków;
  • wyznaczania nowego toru jazdy;
  • podtrzymania wielkogabarytowego oznakowania tablic informacyjnych;
  • tworzenia ogrodzeń tymczasowych;
  • zabezpieczania placów budowy;
  • wydzielenia obszarów wyłączonych z ruchu, na przykład na parkingach;
  • wydzielania nowego pobocza;
  • rozdzielania pasów ruchu.

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ https://smush-please.mn.co/posts/66401206?utm_source=manual zobacz wiiecej