Aplikacje mobilne są bardzo chętnie wybierane. Dowodem na to są te wszystkie aplikacje, jakie zainstalowane są w smartfonie. Znacznie ułatwiają one życie. Programiści robią wszystko, aby móc zaoferować coraz to lepsze aplikacje mobilne. Na szczęście pomagają w tym nowoczesne narzędzia, jakie są w tym momencie dostępne.

Flutter – wsparcie dla programistów

Wśród takich narzędzie znaleźć można Fluttera. “Prezent” od Google, który stworzył go w ramach projektu open-source. Właściwie należałoby powiedzieć, że Flutter to zestaw narzędzi SDK. Przy jego pomocy można zbudować nie tylko aplikacje mobilne, ale także detoskopowe i webowe. Wykorzystywane jest również, jeżei chodzi o aplikację cross-platformowe, jakie oparte są na na systemie iOS, i na Androidzie. 

Tania alternatywa

Flutter mobile app development, jakie zapewniane jest przez 10Clouds, a także przez inne firmy działającej w tej branży, to bardzo tania, natywna alternatywa. Chociażby z tego względu, że dzięki temu wystarczy zbudować tylko jedną aplikację, a nie dwie. Jak więc widać, przy tej okazji można dużo zaoszczędzić, dzięki czemu budżet firmowy nie zostanie tak mocno obciążony. Czy Flutter ma wady? Oczywiście, że tak. To zestaw narzędzi, które posiada ogrom zalet. Programiści wciąż pracują nad tym, aby było coraz mniej wad, dzięki czemu Flutter będzie w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych osób.

Interfejs użytkownika

Flutter to takie narzędzie, które pozwala korzystać z gotowych widgetów do budowy interfejsu użytkownika. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób dopasować do siebie podobne elementy, aby wszystko tworzyło spójną całość. Niektórzy programiści śmieją się z tego, że działanie na widżetach tego narzędzia przypomina nieco zabawę w puzzle. Zaletą jest to, że finalny wygląd można dopasować do swoich potrzeb. Jeżeli nie będzie on odpowiadał, to zawsze będzie można doprowadzić do zmian.

Rozwijająca się technologia

Już teraz można korzystać z niezwykle ciekawych rozwiązań, jakie jest w stanie zapewnić Flutter. A co dopiero będzie później? Trudno tak naprawdę sobie to wyobrazić. Można być jednak pewnym tego, że będzie zdecydowanie lepiej. Tym bardziej, że Flutter zaliczany jest do wciąż rozwijających się technologii. Narzędzie jest pozytywnie oceniane przez wielu deweloperów i twórców aplikacji, których wciąż będzie przybywać. Chociażby dlatego Flutter nie ma wyboru – wciąż musi się rozwijać, jeżeli chce sprostać oczekiwaniom użytkowników. 

 

Comments are closed.