Nowoczesna kuchnia jest zarówno miejscem przygotowywania posiłków, jak i przestrzenią, w której chętnie spędzamy czas, np. z kawą czy książką. Jak zaprojektować taką przestrzeń, by była ona idealnie dopasowana do naszych potrzeb? Czy warto wybrać konkretny styl?

Kuchnia w stylu loft

Jednym z najchętniej wybieranych trendów przy projektowaniu ciekawych kuchni, jest styl loftowy. Pozornie może on wydawać się surowy – królują w nim takie tworzywa jak naturalne drewno, ale też kamień, cegła, szkło hartowane, stal. Przestrzenie aranżowane na loftowe nie są dekorowane w klasyczny sposób – rolę dekoracji przejmują niebanalnie zaprojektowane meble. Kuchnie drewniane nowoczesne świetnie wpisują się w styl loftowy i idealnie uzupełniają zarówno otwarte salony, jak i klasyczne wnętrza. Kuchnie loftowe to zazwyczaj meble wykonane z płyt meblowych laminowanych, w których fronty kryte są dekorami imitującymi naturalne drewno, jak również w kolorze czarnym lub szarym. Uzupełnieniem kuchni loftowej mogą być proste przeszklenia, które nadają całości lekkości optycznej.

Kuchnia nowoczesna w stylu retro!

Styl retro jest jednym z najchętniej eksploatowanych trendów w aranżacji wnętrz, również tych kuchennych. Kuchnie retro w nowoczesnej odsłonie wykorzystują konkretne elementy, które przywołują na myśl klasyczne wzornictwo. Kuchnie retro to zazwyczaj meble o gładkich frontach lub frontach zdobionych frezami, z klasycznymi uchwytami, nierzadko z przeszkleniami. Dodatkowo przeszklenia mogą być też uzupełnione o szprosy. Tworząc kuchnię retro, warto wybrać kolekcje meblowe, w których dostępne są szafki pod zabudowę piekarnika, ale też lodówki czy zmywarki. W ten sposób możliwe stanie się zachowanie spójności zabudowy. Tak zaprojektowana kuchnia będzie zachwycać każdego dnia.

 

Comments are closed.