Szukając ciekawe dyscypliny sportowej dla siebie warto rozważyć jazdę konną – dzisiaj liczne stadniny i stajnie proponują naukę pod okiem instruktora dla osób praktycznie w każdym wieku. Czy jazda konna to sport właśnie dla Ciebie? Warto się o tym przekonać!

Sport, który poprawia samopoczucie i zdrowie!

Aktywność na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na to, aby zachować dobre samopoczucie i zdrowie – nie ma co do tego wątpliwości. Współcześnie możemy przebierać w ofercie stadnin i znaleźć tę, która zaoferuje nam najlepsze warunki, a dodatkowo nie jest oddalona od domu. Sport jakim jest jazda konna działa na nas ogólnorozwojowo: pozwala na rozwijanie pasji, stwarza możliwość poprawy kondycji. Jazda konna wpływa pozytywnie na poprawę naszej równowagi, wzmacnia mięśnie, pozwala na wzmocnienie głównej osi ciała, czyli kręgosłupa. Dodatkowo jazda konna to również sport dla osób ciekawych świata – osoby pewnie czujące się w siodle mogą uczestniczyć w licznych rajdach konnych.

Jak przygotować się do lekcji jazdy konnej?

Decydując się na naukę jazdy konnej przede wszystkim postawmy na wygodny strój – podstawą są bryczesy, buty i kask na konia. W przypadku tego ostatniego jest on obowiązkowy – chroni on naszą głowę podczas upadku, a niewielki daszek zasłania oczy przed promieniami słonecznymi. Warto wspomnieć również o regulowanych paskach – pozwolą one na dopasowanie kasku do głowy. Druga istotna kwestia to buty – warto wybrać obuwie powyżej kostki, najlepsze okażą się sztyblety wykonane z naturalnych skór lub materiałów syntetycznych. Warto również pomyśleć o bryczesach – są to wygodne, elastyczne i trwałe spodnie jeździeckie, które pozwolą na zachowanie komfortu podczas długich godzin jazdy. Bryczesy tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie. 

Comments are closed.