Upalne lato w mieście potrafi być bardzo dokuczliwe. Taras jest miejscem, które stanowi integralną część mieszkania, a jednocześnie jest świetny, by wypić na nim poranną kawę czy spędzić miły wieczór z przyjaciółmi. O czym trzeba pamiętać urządzając oazę w środku wielkiego miasta?

Najważniejsze są rośliny

Przyjazny i piękny balkon musi być pełen roślin, które są kolorowe i bujnie rosną. Warto zadbać, by kwiaty znajdowały się na poręczy, wisiały na ścianach, a także na podłodze.

Wybierając kwiaty, które mają znaleźć się na poręczy balkonu warto zdecydować się na rośliny, które są pnące. Długie gałęzie zasłonią większą część barierki, co zapewni intymność osobom odpoczywającym na balkonie. Pelargonie, petunie czy fuksje sprawią, że balkon będzie wyjątkowo kolorowy.

Osoby, które mają problemy z systematycznym podlewaniem roślin powinny zaopatrzyć się w doniczki z automatycznym systemem nawadniania. Donice lechuza, które stopniowo uwalniają zgromadzoną wodę nie dopuszczą do przesuszenia roślin. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają.

Wybierając kwiaty na balkon warto również pamiętać, że wiele roślin pokojowych świetnie czuje się na zewnątrz. Wysoka palma będzie niebanalną ozdobą dużego tarasu. Beniaminek idealnie sprawdzi się na zacienionym balkonie. W szerokiej, okrągłej donicy lechuza pięknie będzie wyglądał papirus cibora, który lubi podmokłą ziemię.

Wybierając kwiaty domowe na balkon należy zwrócić uwagę, by były one w odpowiednich doniczkach. Donice lechuza są idealne zarówno do mieszkania, jak i na zewnątrz.

Nie tylko kwiaty

Taras to idealne miejsce nie tylko do uprawy roślin ozdobnych. Warto również zadbać, by znalazły się na nim zioła, które urozmaicą nasze potrawy, pomidorki czy truskawki, których hodowla będzie wielką radością dla dzieci.

Truskawki, poziomki czy pomidory będą dobrze się rozwijały na balkonie, na którym jest dużo słońca. Balkon południowy oraz zachodni to trudne miejsce do uprawy roślin. Należy pamiętać, że ziemia w doniczce będzie szybko wysychała. Donice lechuza z systemem nawadniania zabezpieczą rośliny.

Warto również pamiętać, że ciemne doniczki przyciągają więcej słońca, co nie jest dobre. Wybierając donice lechuza warto skoncentrować się na jasnych kolorach. Białe doniczki świetnie będą komponowały się z wystrojem klasycznym, jak i nowoczesnym.

Zielony taras to przyjemne miejsce odpoczynku. Dostęp do świeżych ziół, owoców i warzyw również jest bezcenny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Donice lechuza.

Comments are closed.