Chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się jeździć na nartach? Zastanawiasz się czy uczyć je samemu, postawić na indywidualne lekcje z instruktorem? A może wybrać zorganizowany wyjazd dla dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii? Podpowiadamy!

Zaczynamy naukę!

Jedną z kwestii, o jakich pamiętać należy decydując się na samodzielną naukę dziecka jest to, że do własnych pociech z reguły ma się mniej cierpliwości. Wspólna nauka może zakończyć się zatem konfliktem na linii rodzic-dziecko, dlatego trzeba poważnie zastanowić się czy jesteśmy gotowi podjąć się takiego wyzwania? Ale to tylko jedna strona medalu, Gdy dziecko zaczyna swoją przygodę z nartami warto od samego początku postawić na profesjonalizm, czyli uczyć tak, jak powinno się jeździć. Jeśli mamy pewność, że potrafimy – można spróbować samodzielnie nauczyć malucha. Ale niestety, nie zawsze wszystko wygląda tak różowo.

Wielu rodziców chcąc mieć pewność, że dziecko nauczy się jeździć dobrze i pewnie stawia na indywidualne lekcje z instruktorem. To dobre rozwiązanie i jednocześnie bezpieczne, bo profesjonalista zwraca uwagę na techniczne szczegóły, ucząc także odpowiedniego zachowania na stoku.

A może na obóz?

Alternatywnym rozwiązaniem są też zimowiska dla młodzieży, w których udział brać mogą również osoby początkujące. Organizatorzy, tacy jak Róża Wiatrów, zapewniają możliwość rozpoczęcia nauki podczas zimowych ferii, spędzonych na wyjątkowym i niezapomnianym wyjeździe. Obozy narciarskie dla dzieci pomimo dość wysokiej ceny, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bo poza wieloma godzinami spędzonymi na stoku, na nauce, organizatorzy nie zapominają też o innych atrakcjach. Zimowiska to także czas, gdy dzieci i młodzież zawierają nowe przyjaźnie, spotykają rówieśników, którzy podobnie jak oni kochają zimowe szaleństwa. Zimowiska narciarskie to poza nauką także wspaniała zabawa, wypoczynek i doskonale spędzony czas.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko, które rozpoczyna swoją przygodę z nartami stawiało pierwsze kroki jadąc na obóz narciarski. Organizatorzy w większości wyjazdów nie stawiają ograniczeń co do umiejętności. Warto jednak dokładnie czytać oferty i zawarte w nich informacje, ale najczęściej zawsze istnieje możliwość nauki. Organizatorzy zbierają informacje dotyczące tego kto jeździ, a kto dopiero zaczyna i będąc już na miejscu dzielą grupę dzieci na mniejsze grupki, stosownie do umiejętności. Dzięki temu każdy ma możliwość rozwoju.

Comments are closed.