Oryginalne meble ogrodowe z drewna egzotycznego to jedne z najchętniej kupowanych dzisiaj przez polskich klientów. Meble takie wyróżniają się na tle innych, wyglądają niezwykle elegancko i pozwalają na zmianę estetyki tarasu czy ogrodu. Jakie meble ogrodowe z drewna egzotycznego zaproponują nam topowi producenci? O czym pamiętać kupując takie meble?

Rattanowe meble ogrodowe z drewna egzotycznego

Nie ma wątpliwości, że najczęściej spotykanymi są rattanowe meble ogrodowe z drewna egzotycznego. Te wyjątkowe komplety doskonale prezentują się zarówno w ogrodach, na tarasach, balkonach czy werandach. Warto wspomnieć, że dzisiaj rattan pozyskiwany jest w sposób zrównoważony, z plantacji, gdzie pozyskiwanie tej rośliny nie zaburza środowiska naturalnego. Meble ogrodowe z drewna egzotycznego odznaczają się odpornością na uszkodzenia, wilgoć. Krzesła rattanowe doskonale prezentują się w połączeniu z drewnianymi stołami, świetnie sprawdzają się w aranżacjach skandynawskich czy prowansalskich. W okresie jesieni i zimy krzesła rattanowe warto schować pod dach, aby nie miały one styczności z opadami deszczu. 

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego – komplety modułowe

Innym ciekawym przykładem zastosowania nietypowych materiałów są meble ogrodowe z drewna egzotycznego o budowie modułowej. W ich przypadku to konstrukcja wykonana jest z egzotycznego drewna, najczęściej eukaliptusa. Twarde drewno eukaliptusowe zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, zmianą koloru. Atutem jest również fakt, że jego jasny kolor doskonale współgra z ciemniejszymi materiałami tapicerek poduszek czy siedzisk. Meble ogrodowe z drewna egzotycznego to świetna propozycja dla osób, które szukają oryginalnych i nietuzinkowych mebli. Z pewnością zmienią one otoczenie miejsca wypoczynkowego na lepsze!

Comments are closed.