Nowoczesne garnki do indukcji są jednymi z najchętniej wybieranych. Wynika to z faktu, że chętnie rezygnujemy z klasycznych kuchenek gazowych na rzecz kuchenek elektrycznych, co pozwala na większe bezpieczeństwo i wyeliminowanie tematu gazu z mieszkania. Jakie garnki do indukcji wybrać, aby gotowanie stało się przyjemnością?

Jak wybrać garnki do indukcji?

Instalując płytę indukcyjną we własnej kuchni, musimy pamiętać o tym, że garnkami, które będą na niej działać, są jedynie garnki do indukcji. Rozpoznamy je w sklepie po symbolu cewki indukcyjnej, czyli charakterystycznej pętelki. Garnki takie proponowane są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów – dzięki temu możliwe jest dopasowanie zestawu do własnych potrzeb. W kompletach garnków indukcyjnych znajdziemy zarówno niewielkie garnuszki, jak i pokaźne garnki odpowiednie do przygotowywania kilku litrów zupy. Wśród rekomendowanych kolekcji wymienia się garnki do indukcji wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Taka stal nie odkształca się, nie jest podatna na korozję. Atutem w przypadku garnków do indukcji jest ich wielowarstwowe dno, w którym umieszczono m.in. aluminiowy dysk. Dysk sprawia, że ciepło wewnątrz garnka rozchodzi się szybciej i ma możliwość cyrkulowania. Wpływa to na szybkość przygotowywania potraw, jak również na oszczędność energii. Garnki do indukcji uzupełniane są o funkcjonalne dodatki, takie jak uchwyty, profilowane rączki. Elementy te tworzone są z materiałów antypoślizgowych, przez co podnoszenie czy przenoszenie garnków nie sprawia problemów.

O czym pamiętać, wybierając garnki do indukcji?

Decydując się na garnki do indukcji, zadbajmy o to, aby ich średnica była jak najbardziej zbliżone do średnicy pól wykorzystywanej przez nas kuchenki indukcyjnej. Dzięki temu unikniemy strat ciepła oraz marnowania energii. Drugą istotną kwestię jest to, aby dno garnków indukcyjnych było idealnie płaskie – w przeciwnym razie kuchenka może nie wykryć garnka.

Comments are closed.